Berit Hague

Berit2Berit Hague töötas aastaid Lena Kristina Tuulse (Rootsi) Wäxthuseti keskuse õpetajana, 5 aastat juhtis kursusi ka koos Johan Ekenbergiga (kes on Eestis tuntud oma ”Seks - kiirtee jumala juurde” seminariga). Praegu on ta täielikult pühendunud tantsule, juhtides nii õhtuseid tantsuklasse, nädalalõpu workshope kui ka jätkukursuseid, kus kohtutakse korduvalt, et oma kogemust süvendada. 
Eestis on Berit käinud alates 2007 aastast, algatades siin lausa "Viie Rütmi Buumi", mille "tagajärjel" on andunud entusiastide eestvedamisel võimalus regulaarselt osaleda Viie Rütmi gruppides nii Tallinnas kui Tartus. Beriti armas olemus ja meeldivalt jõuline isiksus esmapilgul tagasihoidliku kesta all teevad temast äärmiselt köitva õpetaja. Ta juhendab oma õpilasi äärmise pühendumuse, leebuse ja sallivusega, julgustades igaüht oma täit potensiaali avastama ja rakendama. Tants on silmnähtavalt Beriti elu üks oluliseim osa, ta elabki tantsus, tantsides, tantsule - inspireerides ka teisi (täiesti tantsukaugeid inimesi) tantsule avanema, seda endas avastama.  

Berit on Gabrielle Rothi (nimetatud tantsuteraapiameetodi looja) Viie Rütmi Tantsude sertifitseeritud treener (USA), lisaks ka rahvusvaheline Kundalini jooga ja meditatsiooni õpetaja. Tal on 10-aastane kogemus nn Naiste Gruppide juhatamises. Need on grupid, kus põhitähelepanu pööratakse selle meenutamisele ja väljatoomisele, kes naine tõeliselt on – NAINE. Muidugi, igaüks meist on erinev ja peab ise üles leidma oma erilisuse. Aga üldisemalt - suur osa naiselikust tarkusest on viimase 5000 aasta jooksul kaotatud. Berit on ise seda kaotatut uuesti avastanud ja jagab oma avastusi ka teiste naistega. Mõned olulistest valdkondadest on jõud ja seksuaalsus. Berit ütleb: "Erakordne on näha naise rõõmu, kui ta lõpuks saab aru, et tema sügavam identiteet on armastus ja ilu! Tema tõeline olemus ja haruldane ilu hakkab kiirgama väljapoole ja temast saab oma elu kuninganna!"

Käesoleval nädalalõpukursusel ei keskenduta muidugi vaid naistele, ka kõik mehed on oodatud ja teretulnud, et kogeda üheskoos läbivat teemat MUUTUS! 

Viis Rütmi on nagu kaart, mida iga õpetaja kasutab oma erilisel moel, sõltuvalt sellest, kes ta on ja milline on olnud tema areng ja kogemused. Seega on erinevate õpetajate nägemus ja stiil alati ainukordne. Berit näeb Viit Rütmi metafoorina sellest, kuidas eluenergia voolab kõigis eluvormides ja seda arusaamist üritabki ta oma workshopi kaudu võimalikult sügavuti edasi anda.


Liikumine tervendajana 

Mis ja kus toimub?

5 rütmi tantsustiilist räägib ja tantsib selle looja Gabrielle Roth

...ja oled alati olulisega kursis