Rain Vainik

RainM6isamaal copy

Olen vaba tantsu juhendaja ning hobi-DJ’na tegutsenud juba üle 18 aasta. Lisaks sellele olen toitumisnõustaja ning hea ja tervisliku taimetoidu suur fänn ja aktivist. (vt www.humare.ee) Veel tunnen sügavamat huvi psühholoogia, mitmete erinevate liikumispraktikate ja ökoloogiliste eluviiside vastu. Oma tegemistes toetan avatud suhtlemist ja tegutsemist, jätkusuutlikku ning terviklikku lähenemist.

Minu eesmärgiks on õnne ja rõõmu suurendamine, nii endas kui ka oma ümber. Vaba ja piirideta liikumine, tervist, keskkonda ja elu toetav toitumine ning süvitsiminev elutunnetus – need on põhimõtted, mille toel on õnnelikkus ja elurõõm praktiliselt garanteeritud, usun ma :)

Olen erinevate tantsupraktikatega tegelenud enamvähem kogu elu (kui mõned pausid välja arvata). Ka muusika (kuulamisel) on minu elus alati olnud tähtis koht täita. Vaba ja ekstaatilise tantsuni jõudsin ca 20 aastat tagasi ning see võlus mind kohe. Esmalt puutusin kokku ameerika tantsuõpetaja Gabrielle Roth’i poolt loodud 5 rütmi tantsupraktikaga. Selles peituv täiuslik liikumis- ning elufilosoofia on jäänud minu juhendatud Tantsurännakute põhistruktuuriks tänase päevani. Oma tantsurännakutel alustame alati soojendusest ja sisemise kontakti loomisest, jätkame eneseväljendusega, läbime konfliktse ja ettearvamatu kaose-faasi, jõudes teinekord lausa transilaadsesse seisundisse. Sealt edasi pühitseme ühises rõõmutantsus uue energia toel saadud uusi elamusi ja äratundmisi ning lõpuks jõuame tagasi sisemisse vaikusse; uuel tasemel ning suuremas selguses ja rahulolus. Alati kogemuse võrra rikkamana, enamasti rõõmsama ja rahulolevamana. Igaüks eraldi ja kõik koos :)
Mõned helinäited: Mixcloud/rainvainik

Olen kõik need aastad korraldanud korrapäraseid vaba tantsu rännakuid (koos oma hea kolleegi Kristina Paškevicius'ga). Oleme koos ja eraldi korraldanud mitmesuguseid eriüritusi ning ka kursuseid rahvusvaheliste õpetajate juhendamisel. Juba traditsiooniks on saanud meie pööripäeva-aegsed suvelaagrid Mõisamaal ja meeleolukad ühised aastavahetuse peod. Lisaks oleme alati valmis läbi arutama ja korraldama just sellised tantsuüritusi, nagu meilt soovitakse ja välja pakutakse.

Uuri meie tegemiste, Tantsurännaku ja 5 rütmi kohta:
https://tantsud.humare.ee

Ühine meiega Facebookis:
www.facebook.com/5rytmi/

Liitu ka meie e-maili listiga ja oled alati uudistega kursis.
(selleks saada soov: rain@humare.ee või registreeru ise kodulehe kaudu)

Loe ja uuri 5 rütmi kohta pikemalt (ingl k):
www.5rhythms.com

 

Minu kontaktid:
rain@humare.ee
tel 50 44 717

www.humare.ee
rainvainik@Mixcloud

Tantsudeni!

 

 

Mis ja kus toimub?

5 rütmi tantsustiilist räägib ja tantsib selle looja Gabrielle Roth

...ja oled alati olulisega kursis